חובבי אירויזיון

בפורום זה תוכלו לדבר על כל מה שקשור לסדרות, טלוויזיה, סרטים, מוזיקה, זמרים וכל דבר שביניהם!
דניאל130
דרגה 28
דרגה 28
הודעות: 3008
הצטרף: 27 ספטמבר 2018, 19:20
מין: זכר

חובבי אירויזיון

#1

שליחה על ידי דניאל130 » 26 יולי 2019, 10:29


חובבי אירוויזיון? ראיתם את כל האירוויזינים הישנים כמוני? אז זה נושא בישבילכם! כאן כל כמה זמן יעלו פרטים על אירוויזיונים ישנים או חדשים! קריאה נעימה ;)
__________________________________________________&__________________________________________________________
סדרות בספויילרים :
[+] מידע על אירוויזיונים ישנים
[+] אירוויזיון 1956
תמונה
אז זאת זוכת האירוויזיון הראשון! ליס אסיה!
באירוויזיון זה לא היו עוד מקומות חוץ מהמקום הראשון , כי בשנה זאת ההצבעה בוצעה בחשאי , ופתקי ההצבעה נשרפו :lol: לכן , שוויץ ,שהייתה המארחת של האירוויזיון , ניצחה!.
אירוויזיון זה היה היחיד שבו גם כל מדינה שרה 2 שירים , זאת בגלל כמות המשתתפים , שהייתה 7.
באירוויזיון זה גם אוסטריה , בריטניה (או בשמה המלא הממלכה המאוחדת) ודנמרק התכוונו להשתתף , אך נרשמו אחרי הזמן ונאלצו לחכות לאירוויזיון הבא.
הנה טבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום :)
תמונה
*התמונות נלקחו מויקיפדיה*
[+] אירוויזיון 1957
תמונה
בתמונה זאת מופיעה זוכת אירוויזיון 1957 קורי ברוקן
ועכשיו נדבר על אירוויזיון 1957!
באירוויזיון 1957 השתתפו 10 מדינות , 7 המדינות מ1956 ו3 המדינות שלא הספיקו להירשם בשנה הקודמת.
בניגוד לשנה הקודמת כל מדינה שלחה שיר 1 , והנקודות ניתנו באופן ציבורי , על ידי שופטים שכל מדינה מינתה.
השופטים היו חובבי מוזיקה ולא אנשים מפורסמים שהחברה מכירה (שיטה זאת באופן חלקי נכנסה גם לקדם האירוויזיון הישראלי)
בשנה זאת השתתפה גם ליס אסיה הזוכה משנה שעברה , אך הפעם הגיעה למקום נמוך , המקום ה8 מתוך 10.
הנה טבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום :)
תמונה
*התמונות נלקחו מויקיפדיה*
[+] אירוויזיון 1958
תמונה
בתמונה זאת מופיע אנדרה קלאבו , זוכה התחרות באותה שנה.
אז בואו נדבר עכשיו על התחרות ב1958!
התחרות נערכה בהילברסום, הולנד, בתאריך 12 במרץ 1958. הזוכה הייתה צרפת עם הזמר אנדרה קלאבו ושירו "Dors mon amour". עשר מדינות השתתפו בתחרות: צרפת, איטליה, גרמניה, שווייץ, לוקסמבורג, בלגיה, הולנד, אוסטריה, דנמרק ושוודיה. כאשר אנגליה בפעם הראשונה והאחרונה בהיסטוריה נעדרה , מה שהשאיר את התחרות לתחרות היחידה בלי שיר בשפה האנגלית.
האירוויזיון היה דומה לשנה הקודמת בכך שהשופטים נשארו במדינתם ונתנו את נקודותיים בטלפון , כל מדינה שרה שיר אחד , לוח ההצבעה היה חשוף בזמן ההצבעה וההצבעה הייתה בדיוק אותו דבר ,אף על כך , מאירוויזיון זה המדינה הזוכה מארחת את התחרות , כאשר בשנה שקדמה לאותה תחרות הולנד זכתה.
בשנה זאת גם ליס אסיה הזוכה באירוויזיון הראשון כנציגת שוויץ והמשתתפת בשנה הקודמת וקורי ברוקן שהשתתפה באירוויזיון הראשון וזכתה בשנה הקודמת לתחרות כנציגת הולנד השתתפו , הפעם ליס אסיה למקום ה2 עם השיר ג'ורג'יו ועם 24 נקודות וקורי ברוקן במקום האחרון עם השיר Heel de Wereld (בתרגום מהולנדית, כל העולם) עם נקודה 1 אשר חלקה עם לוקסמבורג. זו הייתה השנה הראשונה מתוך שלוש (1958, 2015,2018) שבה המדינה המארחת הגיעה למקום האחרון.
בשנה זאת גם השתתף דומיניקו מדוניו , אשר השתתף גם באירוויזיונים 1960 , 1962 וב1966 , ובשנת 1966 , בפעם האחרונה שהשתתף , זכה במקום האחרון עם 0 נקודות.
אירוויזיון זה היה גם מיוחד במספר התיקו הרבים שבו , שהיה על המקום ה13 (האחרון) היה תיקו של 4 משתתפים עם 0 נקודות , מקום 10 היה תיקו של 3 משתתפים עם 2 נקודות , מקום 7 היה תיקו של 2 משתתפים עם 4 נקודות ומקום 4 היה תיקו של 2 משתתפים עם 10 נקודות. אירוויזיון זה היה גם היחיד שבו מונקו הגיעה למקום ה2 והיה האירוויזיון ה1 מתוך 2 שלוקסמבורג מגיעה למקום ה3
והנה ה-טבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום :)
תמונה
*התמונות נלקחו מויפדיה*
[+] אירוויזיון 1959
תמונה
בתמונה זאת מופיעה טדי סחולטן , זוכת אירוויזיון 1959
בשנה זאת התחרות נערכה בקאן , שבצרפת , כמו בשנה שעברה , המדינה המארחת היא הזוכה משנה שעברה , במקרה זה צרפת.
בתחרות לשנה זו ,נקבע חוק חדש אשר הבטיח כי מחברים או מלחינים מקצועיים לא יורשו להיות חלק מצוותי השיפוט. כל צוות שיפוט היה מורכב מעשרה חברים, וכל אחד מהם נתבקש להעניק נקודה אחת לשיר המועדף עליו.
11 מדינות השתתפו בתחרות, בהן מדינה שהייתה זו השתתפותה הראשונה בתחרות, מונקו.
הולנד, שיוצגה באותה שנה על ידי טדי סחולטן (Teddy Scholten), זכתה במקום הראשון עם השיר "Een beetje" (מעט). מדינה זו ניצחה בפעם השנייה, והפכה למדינה הראשונה בתחרות שזוכה פעמיים , וגם למדינה המובילה במספר הניצחונות לשנה (בשנת 1960 , שנה אחר כך , זכתה צרפת בפעם השנייה , מה שאומר שאחרי שנה נהיה תיקו במספר הניצחונות.) כמו כן, וילי ון המרט, אשר חיבר את מילות השירים הזוכים לתחרות זו ולאירוויזיון 1957, היה למעשה התמלילן היחיד שזכה פעמיים באירוויזיון.
שנה זאת הייתה השנה הראשונה מתוך 8 (2008,2007,1994,1975,1971,1964,1959,1957) שבה מדינה שמשתתפת בפעם הראשונה בתחרות מסיימת במקום האחרון , דבר זה קרה למונקו באותה שנה.
בעיתונות נכתב כי איטליה וצרפת נתנו יותר נקודות להולנד כיוון שאף אחת משתיהן לא רצתה שהשנייה תנצח. טענה זו מעולם לא אומתה. בתחרות זו קרה דבר שלא חזר על עצמו מאז באירוויזיון - יותר ממדינה אחת הורשתה לשיר בסוף התחרות. השירים שהגיעו למקומות השני והשלישי, בריטניה וצרפת , הורשו לעלות לבמה בסוף הערב ולהופיע שוב עם השיר איתן הן התמודדו לאחר הופעת השיר המנצח.
והנה ה-טבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום :)
תמונה
*התמונות נלקחו מויקיפדיה*
[+] אירוויזיון 1960
תמונה
בתמונה זאת מופיעה ז'קלין בואייה , זוכת אירוויזיון 1960
אז עכשיו בואו נדבר על אירוויזיון 1960!
תחרות האירוויזיון לשנת 1960 (התחרות החמישית במספר) נערכה ב-29 במרץ אותה שנה באולם הפסטיבלים המלכותי שבלונדון, לאחר שנציגי הולנד, שזכתה שנה קודם לכן, סירבו לארח במדינתם את התחרות. הולנד אירחה את אירוויזיון 1958, לפיכך נציגיה טענו כי אין זה אפשרי מבחינתם לארח את התחרות זמן קצר כל כך לאחר האירוח הקודם. על כן, העניקה לבריטניה את הכבוד לארח אותה בפעם הראשונה בתולדותיה , דבר זה קרה גם לישראל ב1980 , אשר ישראל אירחה את האירוויזיון וזכתה בפעם השנייה ברציפות שנה לפני זה , ב1979 , לכן לא היה לה תקציב לארח את התחרות ואפילו להשתתף לה (אומרים שהסיבה שלא השתתפה הייתה יום הזיכרון..) אך בפעם הזאת הולנד אירחה.
מנחת התחרות בשנה זו הייתה קייטי בויל, אשר הנחתה גם את אירוויזיון 1963, שנערך שלוש שנים לאחר מכן בבריטניה.
בתחרות השתתפו 13 מדינות, מתוכן מדינה חדשה שזו השתתפותה הראשונה אי פעם - נורווגיה.
צרפת, שיוצגה באותה שנה על ידי ז'קלין בואייה, זכתה בפעם השנייה, הפעם עם השיר: "Tom Pillibi" (טום פיליבי). השיר קיבל 32 נקודות בסך הכל על פי הנוהל: כל צוות שופטים מכל מדינה הכיל 10 חברים, כל אחד מהם נתבקש להעניק נקודה אחת לשיר המועדף עליו.
למקום השני הגיעה בריטניה המארחת, שיוצגה על ידי בראיין ג'והנסון, עם 25 נקודות.
והנה ה-סופר טבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום :)
תמונה
*התמונות נלקחו ויקיפדיה*
[+] אירוויזיון 1961
תמונה
בתמונה זאת מופיע ז'אן-קלוד פסקל , זוכה אירוויזיון 1961.
ועכשיו בואו נדבר על אירוויזיון 1961!
אירוויזיון 1961 היה הפעם השישית בה התקיימה תחרות הזמר ה"אירוויזיון" המשודרת באמצעות רשת ה"אירוויזיון" מטעם איגוד השידור האירופי.
התחרות התקיימה בצרפת ביום שבת, ה-18 במרץ 1961. רשות השידור "RTF" הפיקה את התחרות תחת ניהולו של מרסל קרבאן והנחייתה של ז'קלין ז'ובר, שהנחתה גם את התחרות בשנת 1959. לוקסמבורג הייתה המנצחת בתחרות עם השיר "Nous Les Amoureux" (אנחנו האוהבים) בביצועו של ז'אן-קלוד ווילאמינוט הצרפתי, המוכר כזמר תחת שם הבמה "ז'אן-קלוד פסקל". תזמורת התחרות הייתה של פרנק פורסל, ופורסל גם ניצח על כמה מהשירים, כפי שעשה באירוויזיון 1959.
זו הפעם הראשונה שהתחרות התקיימה ביום שבת, כאשר מתחרות אירוויזיון 1963 נקבע הדבר באופן רשמי והפך למסורת שנמשכת עד היום. זו הפעם השנייה שהתחרות התקיימה באותו אולם - שנתיים בלבד לאחר ש"היכל הפסטיבלים" אירח את התחרות בשנת 1959. אולם הבמה שופצה והוגדלה לקראת התחרות הנוכחית והייתה גדולה בהרבה מזו של שנת 1959 ובכלל מבמות התחרויות הקודמות. הבמה קושטה בפרחים, כביטוי לגישה החדשה שאימצו איגוד השידור האירופי והמדינות המארחות בהפקת במות גדולות ומרשימות. עם זאת, רק החל מאירוויזיון 1970 נעשה שימוש בתפאורה חדשנית ומשוכללת ובטכנולוגיה חדישה.
יוגוסלביה, ספרד ופינלנד הצטרפו לתחרות, למרות ביקורות שונות שטענו כי לא ראוי שיוגוסלביה וספרד ישתתפו עקב משטרי הדיקטטורה ששררו בהן באותה תקופה. ספרד השתתפה מאירוויזיון זה ואילך מבלי להיעדר מאף תחרות עד היום. פינלנד הקפידה להשתתף גם היא, אולם זכייתה הראשונה הייתה אחרי 45 שנות השתתפות בתחרות אירוויזיון 2006. יוגוסלביה זכתה פעם אחת, על אף שזה היה כמה שנים לפני התפרקותה, בתחרות אירוויזיון 1989. המשטר בספרד תחת שלטונו של הרודן פרנקו הוסיף לעורר בעיות באירוויזיון 1969 שנערך בספרד, כאשר אוסטריה פרשה מהתחרות מתוך עיקרון לא לשלוח מטעמה נציגים למדינה הנשלטת על ידי דיקטטורה. 13 המדינות מהתחרויות הקודמות השתתפו כולן בתחרות זו. כך עלה בשנת 1961 מספר המדינות המשתתפות באירוויזיון והיו בסך-הכל 16 שירים.
שיטת ההצבעה נשארה כמו בתחרויות הקודמות: עשרה שופטים מכל מדינה העניקו, כל אחד, נקודה לשיר האהוב עליהם פרט למדינתם. מופע הביניים שלאחר הצגת השירים המתחרים היה של שני האמנים טסה בומונט ומקס בוצוני. עם תום ההצבעה זכתה לוקסמבורג בתחרות בפעם הראשונה. הייתה זו זכייתה הראשונה של לוקסמבורג מתוך חמש, כאשר עוד תזכה בתחרויות בשנים 1965, 1972, 1973 ו-1983.
לאחר שבשתי התחרויות הקודמות זכו שירים קצביים-מתונים ועליזים, ניצחה לוקסמבורג בתחרות זו עם שיר שקט ואיטי יותר, כמסורת השירים הזוכים בתחרויות הראשונות. אולם בניגוד למסורת שירי האהבה, נטען כי השיר הזוכה, שמשמעותו בעברית היא "אנחנו האוהבים", מדבר בעצם על אהבה בין שני גברים והמכשולים שעל אהבתם להתמודד עמם. כמו בתחרויות אירוויזיון אחרות, גם בשנה זו שימש פסטיבל סן רמו לבחירת השיר שייצג את איטליה באירוויזיון. וכמו כן, גם בתחרות זו השיר שייצג את איטליה הפך ללהיט.
בוב בני מבלגיה ונורה ברוקסטדט מנורווגיה מאירוויזיונים 1959 ו1960 חזרו ליצג את מדינתם בתחרות באותה שנה
והנה כמובן הסופר טבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום (:
תמונה
*התמונות נלקחו מויקיפדיה*
[+] אירוויזיון 1962
תמונה
בתמונה זאת מופיעה איזבל אוברה ,זוכת אירוויזיון 1962.
ועכשיו בואו נדבר על אירוויזיון 1962!
אירוויזיון 1962 היה הפעם השביעית בה התקיימה תחרות הזמר ה"אירוויזיון" המשודרת באמצעות רשת ה"אירוויזיון" מטעם איגוד השידור האירופי. התחרות התקיימה בלוקסמבורג ב-"אודיטוריום הגדול של RTL" (בצרפתית: Grand Auditorium de RTL) שבעיר הבירה לוקסמבורג, ביום ראשון, ה-18 במרץ 1962. רשות השידור "CLT" הפיקה את התחרות תחת ניהולם של ג'וס פולי ורנה סטייכן והנחייתה של מיריי דלנואה. צרפת ניצחה בתחרות בפעם השלישית בתולדותיה עם השיר "אהבה ראשונה" (“Un premier amour”) בביצועה של הזמרת איזבל אוברה וכך הפכה למדינה עם הכי הרבה זכיות באותה תקופה. תזמורת התחרות הייתה של ז'אן רודרה, ורודרה גם ניצח על כמה מהשירים.
כל המדינות מהתחרויות הקודמות השתתפו בתחרות זו. זה כולל גם את יוגוסלביה, ספרד ופינלנד, אשר הצטרפו לתחרות בשנת 1961 ובסך-הכל הוצגו 16 שירים.
המנחה מיריי דלנואה בירכה כל אחד מהמתחרים בשפת המדינה שאותה ייצגו. הבמה קושטה בכוכבים נוצצים-מהבהבים, אך הם לא נראו חלק מהערב מפני שהנורות כשלו מלפעול בזמן מסוים. שיטת ההצבעה שונתה מהתחרויות הקודמות כאשר עשרה שופטים מכל מדינה מעניקים נקודה, 2 נקודות ו-3 נקודות לשלושת השירים האהובים עליהם. כל שופט העניק תחילה בנפרד 3 נקודות לשיר האהוב עליו ביותר, 2 נקודות לשיר השני האהוב עליו ונקודה לשיר השלישי האהוב עליו. אז כל מדינה העניקה נקודה, 2 נקודות ו-3 נקודות לשלושת השירים שקיבלו הכי הרבה נקודות בסיכום הכולל של ניקוד עשרת השופטים. ניצחונה השלישי של צרפת בתולדות התחרות העמיד אותה כמדינה שזכתה בכמחצית מכלל שבע תחרויות האירוויזיון שהיו עד אז, כולל תחרות זו. וגם לראשונה יש שירים שסיימו את התחרות ללא נקודות כלל, וארבע מדינות בפרט בשנת 1962 שהן בלגיה, ספרד, אוסטריה והולנד (שירים מספר 2, 3, 4 ו-8 בסדר ההשמעה בהתאמה).
השיר הזוכה של צרפת הוא בסגנון הבלדה הדרמטית הטיפוסית, שבו איזבל אוברה שרה על הכוח שיש לאהבה הראשונה על אנשים. השיר שייצג את גרמניה – "שני איטלקים קטנים" (“Zwei kleine Italiener”), בביצועה של הזמרת קוני פרובוס, נהפך ללהיט לאחר ששימש כשיר רקע בפרסומת לסבון. כמו בכל מהדורות התחרות הקודמות, גם השנה היה השיר שייצג את איטליה השיר הזוכה בפסטיבל סן רמו.
אירוויזיון זה היה מיוחד גם בגלל כמות התיקו שהיו בו , התיקו שהיו בו היו :
  • על המקום ה13 (ואחרון) ספרד , אוסטריה , הולנד ובלגיה היו בתיקו עם 0 נקודות
  • על המקום ה10 דנמרק , שוויץ ונורווגיה היו בתיקו עם 2 נקודות
  • על המקום ה7 פינלנד ושוודיה היו בתיקו עם 4 נקודות
  • ואחרון , על המקום ה4 בריטניה ויוגסלביה עם 10 נקודות

היה זה גם האירוויזיון היחיד בו מונקו הגיעה למקום ה2 והאירוויזיון ה1 מתוך 2 (1962 ,1986) שבה לוקסמבורג הגיעה למקום ה3.
והנה כמובן הסופר טבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום (:
תמונה
ובגלל מספר המשתתפים החוזרים הנה טבלה של הזמרים החוזרים! והנה הייייאא! (:
תמונה
*התמונות נלקחו מויקיפדיה*
[+] אירוויזיון 1963
תמונה
בתמונה זאת מופיעים יורגן וגרטה אינגמן , זוכי אירוויזיון 1963.
ועכשיו בואו נדבר על אירוויזיון 1963!
תחרות האירוויזיון לשנת 1963 (התחרות השמינית במספר) נערכה ב-23 במרץ אותה שנה באולפני הטלוויזיה של ה-BBC שבלונדון, לאחר שנציגי צרפת, שניצחה שנה קודם לכן, סירבו לארח במדינתם את התחרות. (דבר זה גם קרה להולנד ב1959 ועתיד לקרות לישראל ב1980.)
מנחת התחרות בשנה זו הייתה קייטי בויל, שהנחתה גם את אירוויזיון 1960, שנערך אף הוא בבריטניה.
במהלך ההצבעה השיר השווייצרי, "T'en vas pas" (אל תעזוב), ששרה אותו הזמרת הישראלית אסתר עופרים, והשיר הדני, "Dansevise" (בלדת ריקוד), הסתמנו כשני המועמדים המשמעותיים ביותר לניצחון.
אולם לאחר שנורווגיה הקריאה את הצבעתה, המנחה ציינה כי היא לא שמעה את חלוקת הנקודות בבירור, ואמרה לנורווגים שהיא תחזור אליהם בהמשך, לאחר הקראת הצבעות של מדינות אחרות.
בהקראה הראשונה שמסר הדובר הנורווגי ניתנו לשווייץ שלוש נקודות ולדנמרק שתי נקודות.[1]
בהקראה השנייה שונו נתוני ההצבעה: נורווגיה העניקה ארבע נקודות לדנמרק ונקודה אחת בלבד לשווייץ. בסיכום הכללי גברו הדנים על השווייצרים בהפרש של שתי נקודות - 42 לעומת 40 בלבד. (למרות שאם להתייחס לעובדה , שוויץ הייתה מנצחת לפי נתוני ההצבעה הראשונים והמקוריים כאשר לה 42 נקודות ולדנמרק 41)
למעשה, הסיבה האמיתית לכך שנורווגיה הייתה צריכה לחזור שוב על הצבעתה היא שהדובר הנורווגי לא הקריא את הנקודות על פי הנוהל (כל מדינה הייתה אמורה להעניק 1 - 5 נקודות לחמשת השירים המועדפים עליה).
דנמרק, שיוצגה באותה שנה על ידי הצמד גרטה ויורגן אינגמן, זכתה לראשונה בתחרות האירוויזיון , והייתה המדינה הראשונה שזכתה ולא הייתה מ7 המדינות המייסדות (7 המדינות שהשתתפו באירוויזיון הראשון ב1956) . פינלנד, נורווגיה ושוודיה לא קיבלו אף נקודה זו הפעם הראשונה מבין תחרויות האירוויזיון שבהן השתתפו, ואילו הולנד לא זכתה בנקודות כלל זו הפעם השנייה ברציפות.
באותה שנה השתתפו בתחרות שתי זמרות ישראליות: כרמלה קורן, שייצגה את אוסטריה וזכתה במקום ה7 עם 16 נקודות, ואסתר עופרים, שייצגה את שווייץ וזכתה במקום ה2 עם 40 נקודות.
בשנה זאת רוני קרול חזר לייצג את בריטניה בפעם השנייה ברציפות , לאחר שייצג את בריטניה ב1962 וזכה בתיקו עם
יוגסלביה על המקום ה4 עם 10 נקודות.
והנה כמובן הטבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום (:
תמונה
*התמונות נלקחו מויקיפדיה*
[+] אירוויזיון 1964
תמונה
בתמונה זאת מופיעה ג'יליולה צ'נקווטי , זוכת אירוויזיון 1964.
ועכשיו נדבר על אירוויזיון 1964!
תחרות הזמר של האירוויזיון 1964, התשיעית במספר, נערכה ב-21 במרץ 1964 בקופנהגן, בירת דנמרק לאחר זכייתה בשנה הקודמת עם השיר "Dansevise". איטליה ניצחה לראשונה בתולדותיה (בפעם הראשונה מתוך שתיים), עם השיר "Non Ho L'Età". השיר זכה לתגובות נלהבות בקרב הקהל הדני באולם.
שוודיה לא השתתפה בתחרות אותה השנה, אולם היא שידרה אותה , ובשנה זאת השתתפה פרטוגל בפעם הראשונה.
מהומה קלה התעוררה לאחר שהסתיים השיר השווייצרי, כאשר אדם אחד עלה לבמה עם שלט עליו נכתב "החרימו את פרנקו וסלזר!". מיד לאחר שעלה לבמה, שודרה בטלוויזיה תמונה של לוח ההצבעות, עד אשר הוא הורד מהבמה והתחרות נמשכה.
כמו בשנים הקודמות (1962 ,1963) 4 משתתפים הגיעו למקום האחרון עם 0 נקודות בתיקו, ופורטוגל זכתה לתואר "המדינה הראשונה שמקבלת אפס נקודות בהשתתפות הראשונה" (המקום הגבוה ביותר לו זכתה פורטוגל אי פעם הוא המקום השישי ב-1996 עד לשנת 2017 בה זכתה בפעם הראשונה והיחידה) ,והצטרפה למועדון של 8 המדינות שהגיעו למקום האחרון בתחרות בפעם הראשונה בה השתתפו. הנציגה של הולנד הייתה המשתתפת הראשונה בתחרות שלא ממוצא אירופאי (היא הייתה ממוצא אינדונזי).
לתחרות זו, אין תיעוד מצולם בימינו, וזאת עקב שריפה שהתחוללה ב-1970 באולפני רשות השידור הדנית, ה-DR, שכילתה עמה גם את צילומי התחרות. אולם קיימות הקלטות של צ'ינקווטי (נציגת איטליה) שרה את השיר המנצח בפסטיבל סן רמו וכן קיים תיעוד של רגעי הניצחון של איטליה. פרט לשני אלו ולתמונות והקלטות רדיו של התחרות, לא קיימים תיעודים נוספים מצולמים כאמור.
אירוויזיון זה היה גם הראשון שבו הזוכה הגיעה למקום הראשון בתחרות ה-Top 20 (עשרים הלהיטים הראשונים) בבריטניה בשיר אירוויזיוני שאינו באנגלית.
בשנה זאת אניטה טראברסי חזרה לייצג את שוויץ אחרי שייצגה את שוויץ ב1960 וזכתה במקום ה8 , הפעם היא זכתה במקום האחרון עם 0 נקודות.
והנה כמובן הטבלה שבה תוכלו לראות את כל הפרטים של השירים , הנקודות והמיקום (:
תמונה
*התמונות נלקחו מויקיפדיה*
אז סיימנו לדבר על אירוויזיון 1964
בקרוב נדבר גם על אירוויזיון 1965!
ובנתיים בייי!
[+] אירוויזיון 1965
תמונה
בתמונה זאת מופיעה פראנס גל , זוכת אירוויזיון 1965.
ועכשיו נדבר על אירוויזיון 1965!
תחרות הזמר של האירוויזיון 1965, העשירית במספר, נערכה ב-20 במרץ 1965 בנאפולי, איטליה, שאירחה את התחרות לאחר זכייתה בשנה שעברה עם השיר "Non ho l'età" ( בעברית ; "אינני מספיק מבוגרת").
בשנה זו 4 מדינות קיבלו אפס נקודות: בלגיה, ספרד, גרמניה ופינלנד.
כמו כן הייתה זו השתתפותה הראשונה של אירלנד. בתוך חמש שנים הייתה עתידה אירלנד להפוך למדינה דומיננטית בתחרות, ולהפוך לשיאנית הזכיות בתחרות (7 זכיות).
בתחרות זו השתתפו שלושה זמרים שהשתתפו בעבר לתחרות זו ;
תמונה
בסופו של דבר , פראנס גל , נציגת לוקסמבורג , ניצחה באירוויזיון זה.
וכמובן , הטבלה בה תמצאו את כל המקומות , השירים והנקודות (:
תמונה
*התמונות נלקחו מויקיפדיה*
אז סיימנו לדבר על אירוויזיון 1965
בקרוב נדבר גם על אירוויזיון 1966!
ובנתיים בייי!
[+] ההכנות לאירוויזיון 2020
אירוויזיון 2020

אירוויזיון 2020 - הסבר קצר

תחרות הזמר של האירוויזיון לשנת 2020 תהיה ההפקה ה-65 של התחרות מטעם איגוד השידור האירופי. התחרות תתקיים ברוטרדם, הולנד, לאחר זכייתה של הולנד באירוויזיון 2019, שנערך בתל אביב, ישראל, עם השיר Arcade בביצוע של דאנקן לורנס. זו תהיה הפעם החמישית בה הולנד מארחת את התחרות, ההפקה האחרונה הייתה בתחרות של 1980, ואירוע האירוויזיון הראשון שהתארח במדינה מאז תחרות אירוויזיון הילדים 2012. התחרות תיערך באהוי רוטרדם; הוא יורכב משני חצאי גמר ב-12 וב-14 במאי, והגמר ב-16 במאי 2020.
אירוויזיון 2020 - הרכב חצאי הגמר והגמר

חצי הגמר הראשון

חצי גמר זה יתקיים ב־12 במאי וישתתפו בו 17 מדינות (בחצי הראשון ; אוסטרליה , אירלנד , בלארוס , ליטא , מקודניה הצפונית , סלובניה רוסיה ושוודיה ובחצי השני ; אוקראינה , אזרבייגן , בלגיה , ישראל , מלטה, נורווגיה , ישראל קרואטיה ורומניה), ובו יצביעו גם המדינות הבאות המשתתפות אוטומטית בגמר: איטליה, גרמניה ו-הולנד. חצי הגמר נחשב לחצי הגמר הקשה למרות שיש בו פחות משתתפות , כי ל7 מהמדינות שבו יש 90 אחוזי ההפעלה לגמר לפי שנותיהם באירוויזיון. אבל כמובן שעדין אי אפשר לאמר בוודאות , כי נכון להיום , ה28 לפברוראר 2020 כל השירים והמבצעים עדין לא נבחרו..

חצי הגמר השני

חצי גמר זה יתקיים ב־14 במאי וישתתפו בו 18 מדינות (בחצי הראשון ;אוסטריה , איסלנד , אסטוניה , יוון , מולדובה , סן מרינו , סרביה , פולין , צ'כיה ובחצי השני ; אלבניה , ארמניה , בולגריה , גאורגיה , לטביה , דנמרק , לטביה , פורטוגל , פינלנד , שוויץ), ובו יצביעו גם המדינות הבאות המשתתפות אוטומטית בגמר: צרפת, הממלכה המאוחדת ו-ספרד.

הגמר

ל6 מדינות כבר מובטח המקום בגמר ; איטליה , גרמניה , הולנד , בריטניה , ספרד וצרפת.

אירוויזיון 2020 - ישראל באירוויזיון

ישראל תשתתף באירוויזיון 2020 שיתקיים באולם אהוי רוטרדם בעיר רוטרדם שבהולנד. ישראל שובצה לחצי הגמר ה-1 שייערך ב-12 במאי 2020. זו תהיה ההשתתפות ה-43 של ישראל בתחרות. התוכנית "הכוכב הבא" בחרה את עדן אלנה להיות נציגת ישראל באירוויזיון, בפעם השישית והאחרונה. בשנים הבאות החל מאירוויזיון 2021 תחזור בחירת המבצע לערוץ השידור הציבורי, ובפעם הראשונה לתאגיד השידור הישראלי (שהחליף את רשות השידור), שישדר את משדרי בחירת המבצע ובחירת השיר בכאן 11. בחירת השיר שתבצע עדן אלנה באירוויזיון תיקבע בתחרות "השיר הבא לאירוויזיון", שתשודר בכאן 11 ב-3 במרץ 2020.

בחירת המבצע


המבצע נבחר על ידי תוכנית המציאות הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 שהופקה על ידי טדי יזמות והפקות ושודרה בקשת 12. הזוכה בתחרות זו ;עדן אלנה תייצג את ישראל באירוויזיון 2020.
בעונה זו נדרשו הנבחנים לתוכנית להצהיר באודישנים האם הם דתיים, וזאת כתוצאה מפרישתה של להקת שלווה בעונה הקודמת שהייתה מועמדת מובילה לזכייה בתחרות.
התחרות כללה שלושים-ושבעה משדרים, שהחלו ב-20 בנובמבר 2019 והסתיימו ב-4 בפברואר 2020. את התחרות הנחו רותם סלע ואסי עזר ופאנל השופטים הורכב מאסף אמדורסקי, קרן פלס, סטטיק ובן-אל תבורי, שירי מימון ואיתי לוי. לכל שופט היו שמונה אחוזים בהצבעה (מלבד בגמר בו היו לשופט 3 אחוזים בהצבעה).
בסוף העונה , נודע שבעונה הבאה המנצח לא ייצג את המדינה באירוויזיון ובכך הבחירה תחזור לרשות השידור.
עדן אלנה זכתה בגמר התחרות והיא תייצג אותנו באירוויזיון 2020 ברוטרדם במאי , אבל עד אז הדרך עוד ארוכה.

בחירת השיר


השיר יבחר באמצעות התחרות "השיר הבא לאירוויזיון", שתפיק טדי יזמות והפקות בניהולו של יואב צפיר ותשודר בכאן 11 ב-3 במרץ 2020. את המשדר תנחה לוסי איוב. התחרות תכלול 4 שירים שאותם תבצע עדן אלנה, המנצחת בתחרות "הכוכב הבא" ומתוכו נקודות השיפוט, הוועדה המקצועית והצופים יבחרו את השיר לאירוויזיון.
ב-12 בינואר 2020 פירסם התאגיד קול קורא להגשת שירים לתחרות על ידי אמנים ויוצרים הרשומים באקו"ם עד לתאריך ה-11 בפברואר 2020. בין כותבי השירים, שהוגשו לתאגיד היו דורון מדלי עם עידן רייכל, סתיו בגר עם נתן גושן, דולב רם ופן חזות עם אבי אוחיון, דודי בר דוד עם מורן דוד, דנה לפידות, קרן פלס, נוי פדלון, חננאל אדרי, עילי בוטנר עם אורן יעקבי, קובי מרימי, ענבר ויצמן עם הנרי וזהר ברזילאי (אח של נטע ברזילי). ב-12 וב-13 בפברואר 2020 ישבה ועדה שבחרה ארבעה שירים, שיבוצעו במשדר לבחירת השיר מתוך 248 השירים שהוגשו לתאגיד.
הוועדה לבחירת ארבעת השירים למשדר, מנתה שישה חברים, שהם 50% גברים ו-50% נשים, כאשר ארבעה מתוכם נבחרו על ידי תאגיד השידור ושניים נוספים שייצגו את "טדי הפקות". מטעם תאגיד השידור ישבו בוועדה טל ארגמן, יובל גנור, סמדר שפר ורועי דלמדיגו – כולם עובדי חטיבת הרדיו של התאגיד. את "טדי הפקות" ייצגו טמירה ירדני וסיון יאנג. גנור ודלמדיגו שימשו בעבר כחברי ועדה יחד עם ירדני וצפיר גם בשנים קודמות (2018 ו-2019).
ב-13 בפברואר 2020 נחשפו שמות ארבעת השירים שנבחרו, ב-21 בפברואר 2020 הוגרל סדר השירים להופעה וב-27 בפברואר 2020 נחשפו השירים במשדר מיוחד בכאן גימל ובסיומו החלה ההצבעה בישומון כאן.

השירים המתמודדים;שיר 1 - Savior In The Sound
-

שיר 2 - Roots
-

שיר 3 - Rakata (רק-אתה)
-

שיר 4 - Feker Libi
-
איזה שיר הכי אהבתם? אני הכי אהבתי את Roots :)
__________________________________________________&__________________________________________________________
סיכום.

ישראל באירוויזיון 2020 תיוצג על ידי עדן אלנה עם השיר Feker Libi
לצפייה בשיר בלייב :

אז זה הכל להפעם , מקווה שאהבתם ובהצלחה לעדן!
[+] דירוג השירים לאירוויזיון 2020
[+] פרק 1 - בולגריה
את בולגריה תייצג הזמרת ויקטוריה גאורגייבה עם השיר "Tears Getting Sober" (בעברית , דמעות מפכחות) לאחר שבשנה שעברה פרשה בולגריה בשל בעיות כספיות.
לצפייה בשיר :

יש דיבורים שהיא ה"כפילה" של ביילי אייליש , אתם מסכימים?
דירוגים :
3 וחצי כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון.🥈
5 כוכבים על ידי.🏅
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 2 - ליטא
את ליטא ייצגו להקת "The Roop" אשר זכו בקדם האירוויזיון הליטאי עם השיר "On Fire" ( בעברית ; עולה באש) ומאז נמצאים בראש טבלת ההימורים.
לצפייה בשיר:

ברוב סוכנויות ההימורים אומרים שזה יהיה השיר המנצח השנה , מסכימים?
דירוגים :
4 וחצי כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון🏅
4 כוכבים על ידי.🥈
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 3 - איסלנד
את איסלנד ייצג דאדי פרייר שזכה בקדם האירוויזיון האיסלנדי עם השיר "Think About Things" (בעברית , חושבת על דברים) ומקפיץ את כל מי ששומע אותו מהרגע הראשון (:
לצפייה בשיר:

אם לא קפצתם מהתרגשות בשיר , תשמעו שוב , או שאתם בחלום , את תקומו.
דירוגים :
4 וחצי כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון🏅
5 כוכבים על ידי.🏅
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 4 - שוויץ
את שוויץ ייצג גיון מוהארמיי (או בשם הבמה שלו , גיונס טירס) עם השיר "Répondez Moi" (בעברית , "ענה לי") לאחר שנבחר על ידי וועדה. זו תהיה הפעם הראשונה מזאת 10 שנים ששוויץ תשלח שיר בצרפתית.
לצפיה בשיר :

דירוגים :
4 כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון🥈
2 כוכבים על ידי.🏆
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 5 - רוסיה
את רוסיה תייצג להקת הרייב הרוסית "Little Big" עם השיר "Uno" (בעברית , אחד. שם השיר בא מהשפה הספרדית). שנבחר על ידי ועדה.
לצפיה בשיר :

דירוגים :
3 וחצי כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון🥈
4 וחצי כוכבים על ידי.🏅
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 6 - רומניה

את רומניה תייצג הזמרת הרומנית רוקסן , עם השיר "Alcohol You" (בעברית ; אתקשר עליך)
שנבחר על ידי ועדה
לצפיה בשיר :

דירוגים :
4 כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון🥈
4 כוכבים על ידי.🥈
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 7 - איטליה
את איטליה ייצג הזמר - יוצר האיטלקי דיודאטו שזכה בפסטיבל הסן רמו עם הבלדה שנכתבה והולחנה על ידו , "Fai rumore" (בעברית , "להשמיע רעש")
לצפיה בשיר :

דירוגים :
3 וחצי כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון🥈
4 כוכבים על ידי.🥈
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 8 - מלטה
את מלטה תייצג דסטיני צ'וקוניארה עם השיר "All of My Love" ( בעברית ; "כל אהבתי") , לדסטיני יש לה אישיות ע נ ק י ת , כבר בגיל 18 , כמו כל זמרת שמלטה שולחת , אז מי שמעוניין , אתם מוזמנים לקרוא עליה בספויילר
[+] עוד פרטים על דסטיני ועל איך נבחרה לייצג את מלטה
דסטיני צ'וקוניארה (במלטזית: Destiny Chukunyere; נולדה ב-29 באוגוסט 2002) היא זמרת מלטזית מהעיר בירקירקארה. צ'וקוניארה התפרסמה לראשונה באירוויזיון הילדים 2015 בו זכתה במקום הראשון עם השיר "Not My Soul". היא השתתפה בתוכנית הריאליטי "Britains Got Talent" וסיימה במקום השישי בחצי הגמר ממנו הודחה. ב-8 בפברואר 2020 נבחרה צ'וקוניארה לייצג את מלטה באירוויזיון 2020 שברוטרדם, לאחר שזכתה במקום הראשון באקס פקטור המלטזי , שדומה מאוד לכוכב הבא שלנו.

לצפיה בשיר :

דירוגים :
4 כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון.🥈
5 כוכבים על ידי.🏅
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 9 - אזרבייגן
אזרבייג'ן תיוצג על ידיי הזמרת האזרית סמירה אפנדי , עם השיר "Cleopatra (בעברית , קליאופטרה)
לצפיה בשיר :

דירוגים :
3 וחצי כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון🥈
3 וחצי כוכבים על ידי.🥈
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 10 - גרמניה
את גרמניה ייצג הזמר הסלובני בן דוליץ עם השיר '"Violent Thing" (בעברית , "דבר אלים")
לצפיה בשיר :

דירוגים :
4 כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון🥈
3 וחצי כוכבים על ידי.🥈
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 11 - נורווגיה
את נורווגיה תייצג הזמרת הנורווגית אולריקה בראנדסטורפ עם השיר "Attention" (בעברית ; תשומת לב) לעוד פפרטים על אולריקה פתחו את הספויילר :
[+] עוד פרטים על אולריקה ועל איך נבחרה לייצג את נורווגיה
אולריקה בראנדסטורפ (בנורווגית: Ulrikke Brandstorp; נולדה ב-13 ביולי 1995), ידועה בשמה הפרטי אולריקה, היא זמרת נורווגית. בראנדסטורפ השתתפה במספר תוכניות ריאליטי נורווגיות והגיעה למקומות גבוהים. היא לקחה חלק בקדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix" פעמיים, ב-2017 שם הגיעה למקום הרביעי עם שירה "Places" וב-2020 שם הגיעה למקום הראשון עם שירה "Attention" וזכתה בזכות לייצג את נורווגיה בתחרות האירוויזיון לשנת 2020 שברוטרדם, הולנד.

לצפייה בשיר :

דירוגים :
4 כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון.🥈
5 כוכבים על ידי.🏅
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] פרק 12 - שוודיה
את שוודיה ייצגו שלושת בנות The Mamas , אשר חוזרת לאחר ששנה שעברה ייצגו את שוודיה באירוויזיון כזמרות ליווי , הן חוזרות כלהקה בשם עצמה השנה , עם השיר "Move" (בעברית , לזוז)
לצפיה בשיר :

דירוגים :
3 וחצי כוכבים על ידי חובבי האירוויזיון.🥈
4 כוכבים על ידי.🥈
אז איך אתם הייתם מדרגים את השיר? הגיבו כבר עכשיו ונתראה בפרק הבא!
[+] אירוויזיון 2020 בוטל
יעלה בקרוב

__________________________________________________&__________________________________________________________
הנושא הרלוונטי ביותר :
ביטלו את אירוויזיון 2020 בשל נגיף הקורונה😭
נערך לאחרונה על ידי דניאל130 ב 18 מרץ 2020, 18:54, נערך 37 פעמים בסך הכל.
תמונה
התפוזנים חזרו לשלטון!🍊
תודה רבה לרובישה המוכשרת על החתימה♥
לחצו על התמונה כדי להגיע לנושא "עדכון פסח 2020 בטרופי! הנושא הרשמי"

רובישה
דרגה 60
דרגה 60
הודעות: 17406
הצטרף: 02 אפריל 2018, 10:17
מין: נקבה

#2

שליחה על ידי רובישה » 26 יולי 2019, 10:31

יפה!
אבל נראה לי שכבר פתחו נושא כזה כאשר האירויזון התקיים
תמונה
-תודה על תקופה מדהימה!-

רוצים חתימה?
בקשו ממני כבר עכשיו במפעל החתימות שלי =)

#רובישה בקלללל
כבר לא מלאכית, אבל תמיד כאן בשבילכם♥

דניאל130
דרגה 28
דרגה 28
הודעות: 3008
הצטרף: 27 ספטמבר 2018, 19:20
מין: זכר

#3

שליחה על ידי דניאל130 » 26 יולי 2019, 10:32

רובישה כתב:
26 יולי 2019, 10:31
יפה!
אבל נראה לי שכבר פתחו נושא כזה כאשר האירויזון התקיים
אבל זה בפירוט על הכל.. מקווה שלא ינעלו :cry: השקעתי חצי שעה בזה :oops:
נערך לאחרונה על ידי דניאל130 ב 26 יולי 2019, 10:40, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה
התפוזנים חזרו לשלטון!🍊
תודה רבה לרובישה המוכשרת על החתימה♥
לחצו על התמונה כדי להגיע לנושא "עדכון פסח 2020 בטרופי! הנושא הרשמי"

אולף
דרגה 1
דרגה 1
הודעות: 15
הצטרף: 20 יוני 2019, 18:16

#4

שליחה על ידי אולף » 26 יולי 2019, 10:36

מגניב! רק כדאי שתוסיף שדנמרק בריטניה ואוסטריה גם נרשמו אך בגלל שנרשמו אחרי הזמן נפסלו..
אולף חובב אירויזיון

דניאל130
דרגה 28
דרגה 28
הודעות: 3008
הצטרף: 27 ספטמבר 2018, 19:20
מין: זכר

#5

שליחה על ידי דניאל130 » 26 יולי 2019, 10:37

אולף כתב:
26 יולי 2019, 10:36
מגניב! רק כדאי שתוסיף שדנמרק בריטניה ואוסטריה גם נרשמו אך בגלל שנרשמו אחרי הזמן נפסלו..
אוייש איך שכחתי :lol: אוסיף!
תמונה
התפוזנים חזרו לשלטון!🍊
תודה רבה לרובישה המוכשרת על החתימה♥
לחצו על התמונה כדי להגיע לנושא "עדכון פסח 2020 בטרופי! הנושא הרשמי"

אורניום
דרגה 35
דרגה 35
הודעות: 5028
הצטרף: 15 מרץ 2018, 13:39
מין: זכר

#6

שליחה על ידי אורניום » 26 יולי 2019, 10:41

כל הכבוד על ההשקעה!
אני חושב שפעם ההאירוויזיון לא היה מושקע ומוערך כמו היום ובגלל זה לא היה אכפת כלכך לאף אחד ממקומות אחרים :lol:

דניאל130
דרגה 28
דרגה 28
הודעות: 3008
הצטרף: 27 ספטמבר 2018, 19:20
מין: זכר

#7

שליחה על ידי דניאל130 » 26 יולי 2019, 10:42

אורניום כתב:
26 יולי 2019, 10:41
כל הכבוד על ההשקעה!
אני חושב שפעם ההאירוויזיון לא היה מושקע ומוערך כמו היום ובגלל זה לא היה אכפת כלכך לאף אחד ממקומות אחרים :lol:
:lol:
תמונה
התפוזנים חזרו לשלטון!🍊
תודה רבה לרובישה המוכשרת על החתימה♥
לחצו על התמונה כדי להגיע לנושא "עדכון פסח 2020 בטרופי! הנושא הרשמי"

ודה12
דרגה 20
דרגה 20
הודעות: 1334
הצטרף: 08 מאי 2019, 17:30
מין: נקבה

#8

שליחה על ידי ודה12 » 26 יולי 2019, 11:07

כול הכבוד! יפה מאוד!
תמונה
תודה רבה לרובישה על החתימה המהממת!
- פעילה בעיקר בימי חמישי ושישי ) :

דניאל130
דרגה 28
דרגה 28
הודעות: 3008
הצטרף: 27 ספטמבר 2018, 19:20
מין: זכר

#9

שליחה על ידי דניאל130 » 26 יולי 2019, 11:08

ודה12 כתב:
26 יולי 2019, 11:07
כול הכבוד! יפה מאוד!
תודה!
תמונה
התפוזנים חזרו לשלטון!🍊
תודה רבה לרובישה המוכשרת על החתימה♥
לחצו על התמונה כדי להגיע לנושא "עדכון פסח 2020 בטרופי! הנושא הרשמי"

אולף
דרגה 1
דרגה 1
הודעות: 15
הצטרף: 20 יוני 2019, 18:16

#10

שליחה על ידי אולף » 26 יולי 2019, 17:43

מגניב!!!
אולף חובב אירויזיון

שלח תגובה

חזור אל “מוזיקה, סדרות וסרטים”